Kolposkopia patologii szyjki macicy

  • szt.
  • Cena netto: 47,57 zł 79,95 zł 49,95 zł

Atlas składa się z dwóch części – ogólnej i szczegółowej. W części ogólnej, obok zaprezentowania podstawowych wiadomości na temat procesów histologicznych prowadzących do rozwoju zmian szyjki macicy, dużo uwagi poświęciliśmy problemowi biocenozy pochwy i jej ocenie. Wpływ zaburzonej biocenozy na różnorodność oglądanych obrazów kolposkopowych jest bowiem niewątpliwy. 

Kolposkopia w rękach doświadczonego ginekologa coraz częściej staje się nieodzowną metodą kliniczną, potwierdzającą lub wykluczającą zmiany nowotworowe szyjki macicy. Stały postęp diagnostyki kolposkopowej i rosnące zainteresowanie badaniem kolposkopowym zmian szyjki macicy wśród polskich ginekologów to bodziec opracowania i wydania niniejszej monografii i wyjście naprzeciw potrzebom lekarzy praktyków.

Atlas składa się z dwóch części – ogólnej i szczegółowej.

W części ogólnej, obok zaprezentowania podstawowych wiadomości na temat procesów histologicznych prowadzących do rozwoju zmian szyjki macicy, dużo uwagi poświęcono problemowi biocenozy pochwy i jej ocenie.

Część szczegółowa powstała w oparciu o codzienną praktykę lekarską Autorów. Zawiera m.in. prawidłowe i nieprawidłowe obrazy kolposkowe, prezentację najczęściej występujących błędów i trudności rozpoznawania kolposkopowego. Poszczególne zagadnienia zostały bogato zilustrowane niemal 200 rycinami.

Gwarancją wysokiego poziomu merytorycznego opracowania jest autorstwo doświadczonych ginekologów-praktyków. Prof. zw. dr hab. n. med. Andrzej Malarewicz oraz lek. med. Konrad Florczak to eksperci o wieloletnim doświadczeniu w dziedzinie ginekologii i chorób kobiecych.

Spis treści: Pobierz

Autorzy: Prof. dr hab. n. med. Andrzej Malarewicz; Lek. med. Konrad Florczak

Format: 175 mm × 250 mm

Liczba stron:  234

Liczba fotografii: 211

Oprawa:  miękka

ISBN:  978-83-62342-06-08

Rok wydania: 2014

Spis treści: